Žumberačka utrka uspješno održana

FB_IMG_1535872160565

Na dionici od Radatovića do Sošica održana je 1. rujna 23. Žumberačka utrka, u kojoj je sudjelovalo ukupno 135 atletičara. Teška konfiguracija terena, koja zahtijeva vrhunsku tjelesnu pripremljenost, ponovno je privukla uobičajeni broj natjecatelja, uglavnom redovitih sudionika utrke. Bilo je napora, uspona, nizbrdica i velike sportske borbe, ali i prilike za druženje nakon utrke te domaćeg graha, piva, sokova te originalnih nagrada proizvedenih na samom Žumberku.

FB_IMG_1535872175217

U muškoj konkurenciji pobijedio je Nikola Špoljar iz AK Zabok, a kod žena Tunde Szabo iz Mađarske (pobjednica već više Žumberačkih utrka). Ekipno prvo mjesto kod žena osvojio je AK Žumberak, drugo mjesto AK Maksimir, a treće AK Glina. Kod muškaraca ekipno prvo mjesto osvojio je AK Žumberak, drugo mjesto AK Rudolf Perišin i treće AK Maratohon 95.

FB_IMG_1535872127600

Dječja utrka je bila posebno atraktivna, a po drugi put se trčalo 6 km od Sošica do Sopotskog slapa i natrag. U ovoj utrci sudjelovalo je 26 sudionika, kod žena pobijedila je Barbara Fumić iz Zagreba, a kod muškaraca Tamay Barna iz Mađarske.

FB_IMG_1535871974596

Vrijeme je bilo oblačno, ali bez kiše, a u 18 sati bilo je proglašenje pobjednika u Sošicama. Članovi AK Žumberak i sponzori osigurali su vrijedne nagrade. (AK Žumberqak)

Ovaj unos je objavljen u Uncategorized. Bookmarkirajte stalnu vezu.